skip to Main Content
Evcil Hayvan Alerjisi Olanlar Için Winix Hava Temizleme Cihazları Ideal çözümler Sunuyor.

Evcil hayvan alerjisi olanlar için Winix hava temizleme cihazları ideal çözümler sunuyor.

Ev hayvanlarından kaynaklanan alerjenlerin ve kepeklerin soluduğunuz havadan temizlenebileceğini biliyor muydunuz?

Birçok insanın; köpek alerjisi, kedi alerjisi gibi evcil hayvan alerjisine sahip olduğunu biliyoruz.

ECARF (Avrupa Alerji Araştırma Kurumu) tarafından sertifikalı Winix hava temizleme cihazları ile çözüm üretebilirsiniz.

Evcil hayvanların deri döküntüleri; kediler, köpekler, kemirgenler, kuşlar ve kürklü veya tüylü diğer hayvanların döktüğü küçük, hatta mikroskobik cilt kepeklerinden oluşur. Her insan hayvan deri, kıl ve tüylerinden, döküntülerinden etkilenmez, ancak bu tetikleyicilere özellikle alerjisi olan kişilerde reaksiyonlara neden olabilir. Kabaya ek olarak, evcil hayvanlarla ilgili alerji tetikleyicileri veya alerjenler, hayvanın derisinden başka kaynaklardan gelebilir.

Hassas bireylerde, evcil hayvan alerjisi olabilir veya evcil hayvan alerjenleri tarafından astım tetiklenebilir. Eğer öyleyse, hayvan alerjenlerini solumak solunum semptomlarınızı daha da kötüleştirebilir ve akciğer fonksiyonunun azalmasına neden olabilir. Bir reaksiyona neden olması gereken alerjen konsantrasyonu insandan insana büyük ölçüde değişir. Evcil hayvan alerjilerinden muzdarip, kaşıntıya, sulu gözlere, egzamaya veya döküntülere ek olarak tıkanıklık, hapşırma, burun akıntısı, göğüste sıkışma ve hırıltı gibi üst ve alt solunum yolu semptomları ile sonuçlanabilir.

                                                       

 

Evcil hayvan tüyü ve alerjik astım için Winix hava temizleyici

Winix Zero Pro hava temizleme cihazı ile evcil hayvan tüy ve kepeklerine son

Tükürükte, idrarda ve dışkıda bulunan bazı proteinler kedilerden, köpeklerden ve diğer evcil hayvanlardan da alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Şimdiye kadar görülen en yaygın alerjiler, kedilerden gelen Fel d 1 proteini ve köpeklerden Can f 1 ve Can f 2 proteinlerinden kaynaklanır. Alerjen içeren bir tükürüğün, bir hayvanın tüyünden pul pul dökülmesini ve hava ile temas etmesini sağlayarak, bu alerjenlerin bir kişi tarafından solunmasını sağlar. Ayrıca, kurutulmuş dışkılardan gelen tozlar da benzer bir şekilde havaya karışabilir.

Hafif ve küçük, evcil hayvan alerjenleri uzun süre havaya asılı kalır, hamamböceği veya toz akarlarından gelen alerjenlerden çok daha uzun süre kalır. Mikroskopik boyutu ve düzensiz şekli nedeniyle evcil hayvan alerjenleri, mobilyalara, yataklara, kumaşlara ve evinize girip çıkabileceğiniz şeylere kolayca yapışabilir. Ev ve okullar ve hastaneler gibi halka açık yerlere kolayca yayılır, evcil hayvansız alanlarda bile evcil hayvan bulunabilmektedir.

Winix hava temizleyiciler ile astım ve alerjiye çözümler

Winix hava temizleyiciler ile astım ve alerjiye çözümler

Siz veya sevdiğiniz bir kişi evcil hayvan alerjenlerine karşı hassassa, iç mekan hava kalitesini korumanın birincil yolu evinizde bir evcil hayvanınızın olmamasıdır. Evde alerjenler ev tozunda kaldığından beri evcil hayvan alerjenleri evde kaldıktan sonra aylarca kalabilir. Eğer petless olmak bir seçenek değilse, astım veya alerjisi olan herkesin yatak odasından çıkarmaya çalışın. Ayrıca, evcil hayvanınızın özellikle döşeme üzerindeki mobilyalarına izin vermemek ve evcil hayvanı halıdan uzak tutmak iyi bir fikirdir.

Pet alerjenleri genellikle orta ila büyük boyutlu partiküllerdir, yani 10 dakikada 3 ft’ye kadar düşebilirler. Bu sizin mobilyalarınıza, yatağınıza ve yastığınıza yerleşmek için hızlı oldukları anlamına gelir. Vakumlama, alerjenlerin miktarını azaltmanın etkili bir yoludur, ancak kaliteli bir HEPA filtresine sahip güçlü vakuma özelliği olan hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz.

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Back To Top